Marcin Held - Matrix Media
Marcin Held - Matrix Media
Ładuję...


Aktualności

Dada dodana: 23/07/2015 Nowe zestawy audio Sony — moc, od której dom zadrży w posadach

Firma Sony wprowadza nowe, zmodernizowane zestawy audio o dużej mocy, które pozwalają zmienić domowy salon w parkiet do tańca, stworzyć w nim atmosferę dobrego klubu — i przetańczyć całą noc w gronie przyjaciół.

 

 

MHC-V7D: potężny bas z niewielkiego zestawu

 Wyróżnikiem zestawu Sony MHC-V7D jest poruszający bas. Zapewnia go między innymi nowa technologia Sony Smart High Power,która zwiększa ciśnienie akustyczne do poziomu odpowiadającego mocy 1550 W[1] (moc skuteczna 1440 W, 105,5 dB SPL). Model MHC-V7D jest także wyposażony w technologię Sony Clear Audio+™, która optymalizuje brzmienie po naciśnięciu jednego przycisku, oraz tryb Futbol wzmacniający wrażenie uczestnictwa w imprezie sportowej. Połączenie tych rozwiązań pozwala z łatwością uzyskać optymalny dźwięk zarówno podczas wieczornego relaksu w domowym zaciszu, jak i meczu czy imprezowania z przyjaciółmi.

Odtwarzane utwory można wzbogacać prostymi w użyciu efektami dźwiękowymi DJ i Sampler, takimi jak reakcje widowni czy trąbki stadionowe. Fani Karaoke mają do dyspozycjidwa wejścia mikrofonowe. Atmosferę na parkiecie będzie jednak podgrzewał nie tylko grzmiący bas: zintegrowany, regulowany system oświetlenia pobudza także wzrok i zapewnia synchronizację efektów świetlnych z rytmem muzyki.

Nowością w modelu MHC-V7D jest technologia obsługi gestami, która pozwala wejść w rolę prawdziwego didżeja i sterować muzyką oraz światłem prostym skinieniem ręki.

W zestawie MHC-V7D nie mogło również zabraknąć technologii NFC™ i Bluetooth®. Pozwalają one na szybkie podłączenie smartfona i bezprzewodowe odtwarzanie zapisanych w nim utworów. Nowa aplikacja Sony Fiestable zapewnia pełną kontrolę nad muzyką i światłami — nawet w czasie zabawy z przyjaciółmi na parkiecie. Przy jej użyciu można dodawać efekty DJ i odtwarzać głos. Po pobraniu aplikacji z serwisu Google Play™ lub App Store wystarczy połączyć zestaw MHC-V7D ze smartfonem, który zacznie pełnić rolę pilota.

Zestaw ma jednoelementową konstrukcję i zajmuje mało miejsca. Można go również używać w trybie Party Chain, w którym urządzenie jest sprzężone z innymi współpracującymi zestawami audio o dużej mocy, takimi jak SHAKE-X3D i SHAKE-X1D.

Dada dodana: 25/05/2015 Sony odświeża ofertę obiektywów α z mocowaniem typu A dwoma zaawansowanymi zoomami ZEISS®

 

Dwa nowe obiektywy od SONY i ZEISS

 

Firma Sony systematycznie wzbogaca swoją ofertę obiektywów α. Obecnie pojawią się w niej dwie nowo udoskonalone wersje zmiennoogniskowych szkieł ZEISS Vario-Sonnar z mocowaniem typu A — zoom standardowy i zoom szerokokątny. Oba nowe modele wyróżniają się dużą jasnością i są przystosowane do współpracy z korpusami z pełnoklatkowymi matrycami obrazu.

 

Profesjonaliści i pasjonaci z zadowoleniem powitają nowy zmiennoogniskowy obiektyw standardowy Vario-Sonnar T* 24–70 mm F2,8 ZA SSM II (SAL2470Z2) oraz zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny Vario-Sonnar T* 16–35 mm F2,8 ZA SSM II (SAL1635Z2) — odznaczające się znacznie wyższą jakością odwzorowania obrazu, skuteczniejszym tłumieniem „duszków”, większą efektywnością systemu AF oraz nową, odporną na pył i wilgoć konstrukcją.

 

 

Modele SAL2470Z2 i SAL1635Z2 są zaprojektowane do współpracy z korpusami Sony z mocowaniem typu A, w tym cenionymi lustrzankami α99 i α77 II. Po dodaniu sprzedawanego oddzielnie adaptera mocowania współpracują także z aparatami z mocowaniem typu E, których przykładem jest seria α7.

 

 

Obiektywy ZEISS Vario-Sonnar słyną z najwyższej jakości obrazu. Nowe modele SAL2470Z2 i SAL1635Z2 nie są tu wyjątkiem — wręcz przeciwnie, dzięki powłoce ZEISS T* na powierzchniach optycznych jeszcze skuteczniej niwelują „duszki”, o które szczególnie łatwo podczas zdjęć pod światło.

 

 

Znaczne ulepszenia wprowadzono także w systemie automatyki ostrości i napędzającym go silniku SSM (Super Sonic wave Motor). Większa szybkość i wydajność wbudowanego w obiektyw układu scalonego przekładają się na dokładniejsze działanie systemu AF. 4 razy szybciej niż w poprzednich modelach działa śledzenie obiektów. Dzięki temu nowe obiektywy doskonale współpracują z systemem 4D Focus aparatu α77 II i idealnie nadają się do zdjęć obiektów w ruchu: dzikiej przyrody, sportu czy zabaw dzieci.

 

Oba modele mają ponadto nową, odporną na pył i wilgoć konstrukcję, która ułatwia pracę w plenerze przy złej pogodzie.


 

Dada dodana: 05/03/2015 CES 2015: Sony prezentuje przełomowe technologie.Pragniemy zaprezentować najważniejsze z produktów SONY przedstawionych na targach CES 2015


Sony ogłasza cztery serie telewizorów LCD ULTRA HD BRAVIA 4K obejmujące łącznie 12 modeli. Dzięki przetwarzaniu obrazu 4K przez nowy, firmowy procesor X1 zapewnią one lepsze wrażenia wizualne: większą czystość obrazu, szeroki zakres reprodukowanych barw i duży kontrast. Na targach pokazana została między innymi seria X9000C. Jest ona oparta na nowej koncepcji wzorniczej „Floating Style” i wyróżnia się najmniejszą na świecie grubością* (około 4,9 mm w najcieńszym miejscu).Zwiedzający wystawę mogli również obejrzeć serię Sony X9300C: pierwsze na świecie* telewizory zgodne z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Ich głośniki są przystosowane do reprodukcji nagrań o wysokiej rozdzielczości, a dzięki firmowej technologii DSEE HX™ jakość zbliżoną do Hi-Res*** uzyskuje się nawet przy słuchaniu dźwięku poddanego kompresji.Nowe produkty Sony są zgodne ze standardami kompresji wideo (komaptybilnymi również z 4K)  H.265/HEVC (High Efficiency Video Coding) oraz WebM VP9. Coraz częściej znajdują one zastosowanie w serwisach oferujących strumieniową transmisję filmów i pozwalają cieszyć się jakością 4K - szczególnie obecnie, kiedy treści w najwyższej jakości dostępne sa także w serwisie YouTube™. Dzięki temu nabywcy nowych telewizorów BRAVIA mogą oglądać opublikowane w serwisie YouTube materiały 4K z różnych urządzeń, takich jak nowa kamera Action Cam 4K.FDR-X1000VR to pierwsza kamera Action Cam umożliwiająca zapis obrazu 4K****/30p przy dużej przepływności (100 Mb/s). Model ten jest wyposażony w zaawansowaną technologię stabilizacji obrazu SteadyShot *****  i — po raz pierwszy w tej serii produktów — w system osłabiania zakłóceń powodowanych przez wiatr. Dzięki nowej kamerze Action Cam zdarzenia utrwalone na filmach 4K wyglądają tak wyraźnie i realistycznie jak w rzeczywistości.Nowa kamera Handycam 4K**** Sony FDR-AX33 jest o mniej więcej 30% mniejsza i o mniej więcej 20% lżejsza od obecnego modelu ******. Jako pierwszy produkt z linii Handycam 4K zawiera stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot, który skutecznie kompensuje skutki drgań we wszystkich trybach pracy, od najszerszego kąta po maksymalne zbliżenia. Automatyczna stabilizacja obrazu stanowi dodatkowe ułatwienie w nagrywaniu filmów 4K o wysokiej rozdzielczości i jakości.


* Wśród telewizorów LCD z ekranem od 20" wzwyż, według stanu w dniu publikacji.
** Według stanu w dniu publikacji.
*** Produkty zgodne z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości, takie jak głośniki bezprzewodowe, zestawy kina             domowego i wzmacniacze wielokanałowe.
**** QFHD (3940 x 2160)
***** Tylko przy nagrywaniu w formacie HD
****** FDR-AX100

Dada dodana: 14/02/2013 ISE 2013 Amsterdam. Sony zaprezentowało szeroką ofertę urządzeń audio-video na 2013.

Tegoroczne targi branżowe Integrated Systems Europe – ISA były kolejną okazją do zaprezentowania kierunku rozwoju przez największych producentów urządzeń i systemów  AV. Szerokie spektrum zastosowania dla swoich urządzeń przedstawili również japońscy konstruktorzy, tematycznie zostały podzielone na rozwiązania dla : edukacji, biznesu, domu i sprzedaży detalicznej – podsumowuje Rafał Zych z matrixmedia.pl, autoryzowanego przedstawiciela Sony w Polsce.

 

Pośród kilku projektorów największym zainteresowaniem cieszył się projektor nowej generacji WUXGA wyposażony w technologię BrightEra3LCD. Jest to pierwsze urządzenie o zastosowaniu komercyjnym w tej klasie wyświetlające w rozdzielczości 1920x1200 i jasności 4k lumenów. 

Głównym atutem, który niewątpliwie znajdzie szerokie zastosowanie jest laserowe źródło światła. W praktyce oznacza to wielokrotne zwiększenie żywotności projektora, jak twierdzi producent aż do 20000h. Statystycznie można zatem przyjąć, że nawet przy bardzo intensywnej, kilkugodzinnej pracy każdego dnia projektor powinien działać bez wymiany optyki aż 15 lat. Jest to zdecydowana przewaga nad klasycznymi projektorami lampowymi, ktorych długotrwałe okresy eksploatacji wpływają na wysokie koszty. Laserowe źródło światła to poza dużą jasnością, która przekłada się na uzyskanie wysokiego kontrastu, także wysoka jakośc obrazu i jego szczegółów. Poza wykorzystaniem laserowego źródła światła, zwiększającym wydajność, bezawaryjność a także mającym jak podkreśla producent pozytywny wpływ na środowisko najnowsze urządzenie będzie przede wszystkim bardzo kompatybilne i użyteczne pozwalające na szybką instalacje i mozliwośc projekcji bez względu na orientacje samego urządzenia. Do sprzedaży trafi w drugim kwartale tego roku, a jego cena nie jest jeszcze znana.

 

Poza projektorem laserowym, zaprezentowane zostały możliwości sprzężenia wielu produktów Sony w ramach systemów Opsigate, HD-Audio oraz Video Switcher doskonale rozwijające możliwości prowadzenia multimedialnych konferencji, wykładów, a także tworzenia platform do nauczania online. Popremierowo, w ramach stoiska z rozwiązaniami dla domu, zaprezentowane zostały także Bravia FWD-84X9005 oraz projektor multimedialny VPL-VW1000. Wysoka rozdzielczość 4k jaką uzyskują oba urządzenia, to również wysoka cena, dlatego oba dostępne są w polskich salonach Sony na indywidualne zamówienia – podsumowuje Zych.

Dada dodana: 21/12/2012 Przegląd świątecznych podarunków audio od Sony

 

Przegląd produktów audio z kolekcji Sony, które sprawią wrażenie na obdarowywanej osobie, nawet tej najbardziej wymagającej. Tegoroczna linia odtwarzaczy i słuchawek Sony to duży wybór mniej lub bardziej zaawansowanych produktów. Łączy je wspólne cechy – styl i jakość, czyli dokładnie te, które powinien mieć dobry prezent pod choinką. Zestawienie przygotował Rafał Zych z MatrixMedia.pl, autoryzowanego przedstawiciela Sony Polska.

Zestawienie prezentuje 3 modele odtwarzaczy oraz 3 modele słuchawek, które dostępne są w ofercie Sony. Kierowaliśmy się przede wszystkim jakością, ale także ceną i popularnością wśród klientów. Sparowaliśmy je w zestawy, tak aby ułatwić dokonanie najlepszego wyboru i trafic w gusta tych nawet najbardziej wymagających – ocenił Rafał Zych.

Zestaw „ekonomiczny” składa się z odtwarzacza mp3 Sony NWZ-B172 i słuchawek nausznych Sony MDR-ZX100. Odtwarzacz typu slim jest bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób młodych i aktywnych. Niska waga i rozmiar sprawiają, że jest bardzo poręczny, natomiast kontrolę bardzo usprawnia wielofunkcyjny joystick. Odtwarzacz nadaje się idealnie do korzystania podczas porannego joggingu. Cena odtwarzacza to 135 PLN. Design słuchawek MDR-ZX100 robi wrażenie na pierwszy rzut oka. Śnieżnobiałe o miejskim charakterze, poza wygodą są również wygodne i bardzo dobrze trzymają się głowy. Jakość dźwięku w zupełności pozwoli obdarowanej osobie, np: odprężyć się wracając autobusem z uczelni. Słuchawki można zakupić w sklepie Matrixmedia.pl za jedyne 61PLN.
Sony na swieta 1 

                Zestaw bardziej zaawansowany. Słuchawki Sony MDR-RF810RK i odtwarzacz mp4 Sony NWZ-E574 to cieszące się największym zainteresowaniem modele. Szczególnie słuchawki bezprzewodowe, które są idealnym pomysłem na prezent, nie tylko gwiazdkowy. Jeżeli obdarowywana osoba spędza dużo czasu w domu, lubi muzykę, ceni sobie komfort i jakość, wtedy trafimy w dziesiątkę. MDR-RF810RK bardzo dobrze leży na głowie i pozwala cieszyć się muzyką bez względu na to co robimy i gdzie aktualnie się znajdujemy. Model dostępny jest już od 124 PLN. Odtwarzacz NWZ-E574 to mały kombajn multimedialny. Za 399 PLN chowamy pod choinką prezent idealny dla osoby, która lubi słuchać muzykę w ruchu, ale jednocześnie lubi multimedialność i wykorzystuje gadżety elektroniczne do maksimum. Sony NWZ-E574 to poza muzyką, także filmy i gry, a wszystko w spójnej i poręcznej obudowie. Odtwarzacz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących, sprawdzi się również jako prezent.

 

Sony na swieta 2 

     Ostatnia para to modele zdecydowanie dla najbardziej wymagających. Słuchawki Sony MDR-XB600 to wyjątkowy model, który ucieszy każdego. Słuchawki posiadają elegancki design, który podkreśla perfekcyjne wykończenie i materiały z jakich zostały wykonane. Niewyczuwalne na głowie, nawet po kilku godzinach słuchania, przeniosą każdego w świat krystalicznie czystych i realnych dźwięków. Poza najwyższą jakością parametrów technicznych, słuchawki MDR-XB600 są również łatwe w transporcie, a jest to funkcja bardzo przydatna gdyż osoba, której je podarujemy nie będzie potrafiła się z nimi rozstać. Cena w sklepie Matrixmedia.pl to jedynie 205 PLN. Odtwarzacz mp4, który również przeznaczony jest dla bardzo wyjątkowej osoby to NWZ-F805, dostępny w cenie 899PLN. Jest to multimedialne urządzenie przystosowane do działania w środowisku internetowym. W tym celu producent wyposażył je w łączność WiFi, multidotykowy ekran i 16GB pamięci. Dzięki temu osoba, która otrzyma taki prezent będzie mogła bez przeszkód surfować w sieci w poszukiwaniu nowych kawałków, które następnie z wielką przyjemnością odsłucha na słuchawkach lub z wykorzystaniem wewnętrznych głośników xLoud. Oba modele gwarantują uśmiech na twarzy najbliższych, do następnej choinki – podsumowuje Zych.

 

Sony na swieta 3 

 

Dada dodana: 30/11/2012 Kuchnie indukcyjne - poradnik

Zjawisko nagrzewania metali zawierających atomy żelaza będących w polu indukowanych prądów wirowych znane jest od XIX w. W opraciu o zjawisko działa bardzo wiele urządzeń, m.in. kuchnie indukcyjne. Pomimo, że w Polsce dostępne sa w sprzedaży od kilku lat ciesząc się z roku na rok coraz większą popularnością, wiedza o działaniu, zaletach i wadach wciąż pozostaje niewielka. Z największymi mitami rozprawił się Rafał Zych z matrixmedia.pl – dystrybutora sprzętu agd.

 

1.Bezpieczeństwo

Po pierwsze należy zrozumieć zasadę działania, żeby wiedzieć że pole magnetyczne działa tylko w obrębie naczynia (jego średnicy), dokładnie na dno naczynia z metalu ferromagnetycznego. Nawet włączona płyta, bez przyłożonego garnka nie indukuje pola, w efekcie ciepła. Jest to niewątpliwie atut w porównaniu z tradycyjnymi kuchenkami, gdyż zabezpiecza przed przypadkowym poparzeniem, szczególnie dzieci. O ile jest to jasne, często klienci pytają o wpływ indukowanego pola magnetycznego na otoczenie. Ponieważ producenci płyt podają informację o możliwej interferencji z urządzeniami elektromagnetycznymi wśród których jest np: rozrusznik serca często rodzi to pewne obawy. Bezpieczna odległość to ok. 40 cm od płyty dla wszystkich urządzeń i nośników magnetycznych. Nie należy popadać w panikę, a jedynie pamiętać, że płyty indukcyjne mają ograniczony zasięg, w którym generowane jest pole. Ponadto wszystkie dostępne na rynku posiadają certyfikat CE świadczący o ich bezpieczeństwie , podkreśla Zych.

2.Oszczedność

Możliwość uzyskania stosunkowo taniej energii cieplnej w porównaniu z dostępnymi aktualnie metodami spowodowała, że zasady fizyki przeniesiono właśnie do kuchnii. Płyta indukcyjna posiada największą wydajność energetyczną w porównaniu z płytami ceramicznymi i klasycznymi palnikami gazowymi w stosunku 90/60/45. Pomimo, że gaz jest o wiele tańszy od prądu jego zużycie jest o wiele większe, a po doliczeniu również kosztów utrzymania czystości, które w przypadku kuchni gazowych są większe całkowity koszt eksploatacji jest porównywalny. O ile zatem decyzja o wyborze płyty indukcyjnej kilka lat temu była trudna ze względu na bardzo wysokie ceny, dzisiaj jest to wybór zdecydowanie prostszy, gdyż niezłych płyt rozpoczynają się od ok. 1400 PLN.

 

3.Montaż

O pytanie dotyczące możliwości montażu bardzo często pytają osoby mieszkające w blokach, które obawiają się, że sieć energetyczna nie jest przystosowana do zainstalowania takich urządzeń. Jest to oczywiście możliwe, przy odpowiednim wykorzystaniu faz dostępnych w sieci ogólnodostępnej jednak montażem powinni zawsze zająć się specjaliści. Gwarantuje to nie tylko poprawne działanie płyty, ale również nie narusza warunków gwarancji, co jest wymogiem wielu producentów. Ogólną zasadą bezpieczeństwa jest dobry stan techniczny sieci, do której podłączana jest płyta, podobnie jak w przypadku innych urządzeń agd wysokiego poboru prądu. Istotny jest również materiał, z którego wykonane są meble, w których osadzona jest płyta. Powinny być zgodne z polską normą bezpieczeństwa dotyczącą odporności na odkształcenia i odbarwienie do temperatury 100C.

4.Akcesoria

Płyta indukcyjna mimo bardzo nowoczesnej technologii wcale nie wymaga bardzo nowoczesnych naczyń do korzystania. Mylną jest opinia, że wraz z zakupem nowej płyty skazanii jesteśmy na zakup nowego zestawu garnków spełniających specjalne wymogi. Wymóg jest w rzeczywistości jeden i spełnia go większość dostępnych na rynku naczyń. Muszą być wykonane z metalu ferromagnetycznego, czyli takiego, który ulega namagnesowaniu (można przetestować przyciąganie zwykłym magnesem), posiadać płaskie dno, a ich średnica powinna być o średnicy conajmniej odpowiedającej średnicy pola indukcyjnego. W większości garnki, które już posiadamy spełniają te warunki, a ewentualny zakup nowych jest ułatwiopny gdyż producenci podają specjalną informację o możliwym zastosowaniu na kuchniach indukcyjnych. Również producenci samych płyt organizują specjalne promocje i bardzo często takie zestawy dodają w formie prezentu. Warto nadmienić przy okazji akcesoriów również łatwiejszy sposób utrzymania czystości niż w przypadku tradycyjnych kuchenek zwiększających możliwośc przypalenia – podsumowuje Zych.

Czytaj również na:

 

Dada dodana: 27/10/2012 Kamera Sony HDR-AS15. Ekstremum w miniaturze !

 

Na polski rynek oficjalnie wchodzi kamera Sony HDR-AS15. Jak wygląda minimalna ekstremalność ?

Segment kamer o profilu ekstremalnym poszerza się wraz z wejściem na rynek kamery Sony HDR-AS15. Starcie czeka ją niebyle jakie, bo od lat niedoścignione trendy wyznacza amerykańska firma Woodman Labs, znana z produkcji kamer GoPro. Czy kopciuszek zachwyci polską scenę sportów ekstremalnych ?

Premiera HDR-AS15 zbiega się w Polsce z nieformalnym rozpoczeciem sezonu narciarskiego. Narciarstwo to tylko jeden ze sportów ekstremalnych dla których została stworzona, ponieważ kamera może zostać wykorzystana praktycznie w każdych warunkach, do kręcenia ujęć w każdej dyscyplinie. Począwszy od skoków na spadochronie, przez downhillowe zjazdy, na ujęciach z głębin morskich kończąc. Sony HDR-AS15 jest na to świetnie przygotowana i widać, że Sony nie bez przyczyny czekało tak długo z wejściem na ekstremalny rynek. Wzorce czerpane z GoPro są widoczne, jednak wiele rozwiązań jest nowatorskich jak na Japończyka przystało. Jak wygląda porównanie z głównym konkurentem GoPro HD Hero2 ?

  

Na pierwszy rzut oka kamery różnią się diametralnie i widać, że Sony uciekło w stylistykę bardziej przypominającą kamerę sportową. Elektronika zamknięta w tubie jest zdecydowanie lepiej przystosowana do mocowania w mało wygodnych miejscach. Rowerzyści ucieszą się najbardziej, bo mocowanie GoPro pod siodełkiem, lub przy widelcu było niestety bardzo uciążliwe. Obie kamery posiadają w standardzie obudowę dającą wodoszczelność do 60 m oraz pełną odporność na zabrudzenia i kurz, czyli dla wielu pytających o sprzęt najważniejsze cechy - ocenia Rafał Zych ze sklepu Matrixmedia.pl, dystrybutora sprzętu RTV.

GoPro HD Hero2 wyposażona jest w matrycę obrazu o efektywnej ilosci 11Mpix. AS15 osiąga prawie 12Mpix z matrycy, która mogła by dać 16,8 gdyby nie została jednak „przycięta” do wymiarów 16:9. Pod względem rozdzielczości nagrywania, testowane kamery wyciągają 30/48 fps przy rozdzielczości HD(1,920x1,080). Sony wyróżnia się 120 klatkami przy rozdzielczości 720p w porównaniu z 60 fps jakie daje GoPro. Ten ostatni daje jednak większą możliwość wyboru rozdzielczości. Niewątpliwą przewagą HDR-AS15 jest wykorzystanie aktywnego stabilizatora obrazu SteadyShot jaki znajdziemy w innych kamerach tej marki, jednak dopiero przy prawdziwie ekstremalnych nagraniach można poznać jego prawdziwy potencjał .

 

Na pierwszy rzut oka kamery różnią się diametralnie i widać, że Sony uciekło w stylistykę bardziej przypominającą kamerę sportową. Elektronika zamknięta w tubie jest zdecydowanie lepiej przystosowana do mocowania w mało wygodnych miejscach. Rowerzyści ucieszą się najbardziej, bo mocowanie GoPro pod siodełkiem, lub przy widelcu było niestety bardzo uciążliwe. Obie kamery posiadają w standardzie obudowę dającą wodoszczelność do 60 m oraz pełną odporność na zabrudzenia i kurz, czyli dla wielu pytających o sprzęt najważniejsze cechy - ocenia Rafał Zych ze sklepu Matrixmedia.pl, dystrybutora sprzętu RTV.

GoPro HD Hero2 wyposażona jest w matrycę obrazu o efektywnej ilosci 11Mpix. AS15 osiąga prawie 12Mpix z matrycy, która mogła by dać 16,8 gdyby nie została jednak „przycięta” do wymiarów 16:9. Pod względem rozdzielczości nagrywania, testowane kamery wyciągają 30/48 fps przy rozdzielczości HD(1,920x1,080). Sony wyróżnia się 120 klatkami przy rozdzielczości 720p w porównaniu z 60 fps jakie daje GoPro. Ten ostatni daje jednak większą możliwość wyboru rozdzielczości. Niewątpliwą przewagą HDR-AS15 jest wykorzystanie aktywnego stabilizatora obrazu SteadyShot jaki znajdziemy w innych kamerach tej marki, jednak dopiero przy prawdziwie ekstremalnych nagraniach można poznać jego prawdziwy potencjał .

Kamera Sony wyposażona jest w moduł WiFi, który w GoPro występuje opcjonalnie. Funkcja bardzo  istotna z powodu szybszego dostępu do transmisji danych, szczególnie w połączeniu z telefonem gsm, dająca możliwość prowadzenia transamisji na żywo. Próby prowadzenia takich relacji mniejszych wyścigów kolarskich będą prowadzone w najbliższym sezonie.

Walka o podium rozpoczyna się w ten weekend, kiedy HDR-AS15 pojawi się oficjalnie na półkach. Bez względu na wynik, premiera Sony w tym segmencie na pewno przyniesie korzyść dla użytkowników. Amerykański producent będzie mieć godnego rywala do walki technologicznej, a tym samym podniesie się jakość kolejnych modeli. Rozpocznie się także rywalizacja cenowa, co może pozwoli tym ekstremalnym miniaturom stanieć do poziomu jaki oczekują przeciętni użytkownicy. Cena modelu HDR-AS15 oscyluje na poziomie ok. 1300 PLN, jednak walka dopiero się rozpoczyna – podsumowuje Zych.

 

 

Czytaj również na:
 

 

 

Więcej...

Dada dodana: 01/09/2012 MatrixMedia – nowa szata, jeszcze lepsza jakość !

 

Prezentujemy Państwu nową odsłonę naszego sklepu, a wraz z nią nową jakość w Internecie. Chcieliśmy aby poruszanie po sklepie było jeszcze bardziej przyjazne i intuicyjne tak jak w prawdziwym sklepie. Dzięki temu z łatwością można odnaleźć szukany produkt, wraz z niezbędnymi informacjami. Dodatkowo, uruchomiliśmy specjalne kanały kontaktowe, za pomoca których możecie korzystać z nieograniczonej pomocy eksperckiej. Odwagi ! Pytajcie, bez obaw. Na każde postaramy się znaleźć odpowiedź tak aby Wasz wybór był zawsze trafną decyzją.

Poza nową szatą graficzną, ułatwieniami w poruszaniu się i jeszcze lepszym wsparciem technicznym jest jeszcze coś, co przyświecało nam w projektowaniu sklepu – bezpieczeństwo. Strona zapewnia najwyższy, potwierdzony certyfikatem, standard bezpieczeństwa danych i zawierania transakcji online. Wszystkie dane są zabezpieczone przed niepowołanym dostępem, dzięki czemu możesz swobodnie dokonywać transakcje bez względu na ich wartość.

Witamy w MatrixMedia,
jesteśmy do Waszej dyspozycji.

 

Zespół MatrixMedia.pl

 

Dada dodana: 29/06/2012 Najwyższy standard prowadzenia finansów firmy

 

Wysoka jakość świadczonych usług i jakości sprzedawanych towarów to także efekt dobrze prowadzonej firmy. Transparentne zarządzanie firmy to podstawa do osiągnięcia sukcesu, a jednocześnie klucz do budowy coraz szerszej grupy zadowolonych klientów. Standardy, które wprowadziliśmy od samego początku działalności, oraz ciężka, zespołowa praca naszego teamu została kolejny raz dostrzeżona i oceniona w corocznym rankingu Internet Standard. 


Czerwcowe zestawienie wyników finansowych plasuje naszą firmę na 40 miejscu wśród polskich firm sektora e-commerce. Miejsce to jest dla nas wyróżnieniem nie tylko ze względu na konkurentów, których w sektorze e-commerce można liczyć juz w tysiące, a przede wszystkim czołowe miejsce wśród firm z branży sprzedawców sprzętu RTV i AGD. Pozytywne opinie jakie otrzymujemy każdego dnia, są dla nas również sygnałem, że korzyść z dobrze prowadzonej firmy, odczuwa każdy klient.

Dada dodana: 27/06/2012 Raport Opineo

Raport Opinie MatrixMedia